Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wniebowstąpienie Pańskie, 21 maja 2023 r.

  1. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zawiadamia, że alumni Kamil Bielicki i Krystian Lota są kandydatami do święceń diakonatu. Święcenia będą udzielone w sobotę 27 maja o godz. 9.30 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.

 

  1. Wyjazd autokarem na uroczystość święceń diakonatu w sobotę o godz. 8.15. Zbiórka przed kościołem.

 

  1. Zapraszamy na majowy Apel Miłosierdzia w poniedziałek po mszy o godz. 18.00.

 

  1. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o godz. 17.30. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego podczas nabożeństwa.

 

Majówki przy kapliczkach w tym tygodniu: we wtorek – Kruszów przy straży oraz Głuchów, w środę – Aleksandrówek przy kapliczce, w czwartek – Kruszów przy wjeździe na bazary. W piątek w Żerominie nabożeństwo majowe przy krzyżu, msza święta w świetlicy.  Początek nabożeństw o godz. 19.00.

 

  1. Najbliższa niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi świętej wielkanocnej.

 

  1. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli 40 godzinne nabożeństwo w naszej parafii odbędzie się w sobotę, niedzielę i poniedziałek.

 

  1. W sobotę, po porannej mszy za Ojczyznę, wystawienie Najśw. Sakramentu, adorację do godz. 12.00 zakończy modlitwa Królowo Nieba wesel się. Zapraszamy do adoracji Rycerstwo Niepokalanej w godz. 8.00-9.00, Żywą Różę w godz. 9.00-10.00.

Wznowienie adoracji o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę rozpoczęcie adoracji koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 do nabożeństwa majowego. Do adoracji zapraszamy Domowy Kościół w godz. 15.30 -16.30,  Żywą Różę Rodziców oraz chór w godz. 16.30 – 17.30.

 

  1. Tegoroczną uroczystość Bożego Ciała będziemy świętować 8 czerwca. Planowana trasa procesji jest następująca: po wyjściu z kościoła ul. Łowicką do Rzgowskiej, następnie ul. Rzgowską i Noworzgowską do ul. Piaskowej, ul. Piaskową do ul. Żeromskiego i do kościoła. Prosimy o przygotowanie pierwszego ołtarza na skrzyżowaniu ul. Łowickiej i Rzgowskiej parafian z Tuszynka Majorackiego, drugiego przez Żywą Różę Rodziców, trzeciego przez parafian z Piaskowej i Noworzgowskiej, czwartego przy kościele przez parafian z Kruszowa (strona lewa w kierunku Piotrkowa). Parafia posiada drewniane konstrukcje ołtarzowe oraz banery dekoracyjne, proste w montażu.

 

Miejski Ośrodek Pomocy w Tuszynie zaprasza seniorów do udziału w programie pod nazwą Poczta Obiadowa. Program polega na dostarczeniu raz w tygodniu dwóch bezpłatnych obiadów do mieszkań seniorów. Bliższe informacje można uzyskać u pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub pod numerem telefonu 426143492 w godzinach pracy ośrodka.