Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI niedziela zwykła, 1 października 2023 r.

  1. Cieszymy się odnowionym ołtarzem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Dziś przypada jest liturgiczne wspomnienie. Remont trwał zbyt długo z powodu opieszałości, a potem choroby osoby odpowiedzialnej.

 

  1. W poniedziałek w liturgii Kościoła wspomnienie Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

 

  1. Zbiórka ofiar do puszek na rehabilitację Filipa – chłopca z naszej parafii z ubiegłej niedzieli wyniosła 3600 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą o godz. 17.30, w soboty po mszy o godz. 7.00 (ok. 7.30). Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca możliwości skorzystania z sakramentu pokuty rano od godz. 6.45 i po południu od godz. 16.45 oraz podczas mszy świętych. Kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.

 

  1. W pierwszą sobotę godzinki o godz. 6.45, następnie msza wynagradzająca Najśw. Sercu Maryi, potem różaniec i medytacja fatimska.

 

  1. W najbliższą niedzielę 8 października obchodzić będziemy w naszej parafii święto Tuszyńskiej Matki Boskiej Różańcowej. Dzień Matki Boskiej Różańcowej był niegdyś  drugim odpustem i wiązał się z wielką czcią, jaką odbierała Maryja w tuszyńskim obrazie. Już możemy zabrać okolicznościowy folder wyłożony na stolikach przy drzwiach kościoła. Niedziela po wspomnieniu Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada 7 października,  będzie odtąd w naszej parafii świętem wszystkich modlących się na różańcu, szczególnie parafialnych kół Żywej Róży. Niech ten  folder będzie zaproszeniem do udziału w nadchodzącej uroczystości ku czci Maryi Matki Różańcowej.

 

  1. W następną niedzielę na mszę o godz. 10.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami, na mszę o godz. 12.00 młodzież klas ósmych, która przygotowuje się do bierzmowania.

 

  1. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznała, za pośrednictwem parafii, dotację w wysokości 100 tys. złotych na prace remontowe przy kaplicy w Jutroszewie oraz na zagospodarowanie najbliższego otoczenia kaplicy. Warto przypomnieć, że mieszkańcy Jutroszewa troszczą się na co dzień o kaplicę, dbają o jej piękno i to wszystko, co jest potrzebne. Pielęgnują także tradycję dorocznego odpustu i pielgrzymki w miesiącu sierpniu. Taka dotacja jest zatem wyrazem uznania dla wspólnoty mieszkańców Jutroszewa i zachętą do dalszej troski o lokalną kulturę i kaplicę – bazylikę najmniejszą.

 

 

 

 

INTENCJE MSZALNE 2 – 8 października 2023

Poniedziałek

godz. 7.00 +Piotra Kopańskiego od dzieci z rodzinami (gr.8)

godz. 17.00 1/+Jadwigę (1 r.śm.), Jana Kałuża  2/+Zbigniewa Klimczaka od rodziny Owczarków i Paturów

godz. 18.00 1/+Alicję Zdziechowską od rodziny Milińskich  2/+Laurę Szwed od babci i dziadka

Wtorek

godz. 7.00 +Piotra Kopańskiego od dzieci z rodzinami (gr.9)

godz. 17.00 1/+Romualda, Janinę, Józefę, Czesława, Lucjana Bykowskich, Zenonę, Zofię, Józefa Rzepeckich, Józefę Zakolską   2/+Zbigniewa Klimczaka od Koła Gospodyń Wiejskich z Modlicy

godz. 18.00 1/+Marka Michasiewicza od żony i córek z rodzinami  2/+Mirosława Kosiadę od żony

Środa

godz. 7.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

godz. 17.00 1/+Piotra Kopańskiego od dzieci z rodzinami (gr.10) 2/+Marię Nowak od cioci Gieni z rodziną

godz. 18.00 1/+Jerzego, Krystynę Lichosiów 2/+Laurę Szwed od rodzin Jabłońskich, Kosackich i Wójcików

Czwartek

godz. 7.00 +Jadwigę Szymańską od szwagierki Elżbiety Szczęsnej z rodziną

godz. 17.00 1/O Boże błog. dla Kamili i Tomasza 2/+Stefana Wąsa (2 r.śm.)

godz. 18.00 1/+Piotra Kopańskiego od dzieci z rodzinami (gr.11)  2/+Mariannę, Wacława Stawianych

Piątek

godz. 7.00 +Marka Michasia od chrześniaka Karola z żoną

godz. 17.00 1/+Piotra Kopańskiego od dzieci z rodzinami (gr.12) 2/+Irenę, Barbarę, Wiesława, Jana Rakowskich

godz. 18.00 1/+Feliksę, Franciszka, Antoniego, Józefa Golusów 2/+Józefa Kulesza od chrześniaka Zbigniewa z żoną

 

Sobota

godz. 7.00 1/Msza wynagradzająca Najśw. Sercu Maryi 2/+Piotra Kopańskiego od dzieci z rodzinami (gr.13)

godz. 17.00 O Boże błog. dla Pauliny z okazji 18 urodzin

godz. 18.00 1/+Helenę, Wacława Pielesiek, Feliksę, Franciszka Tyszko, zm. z rodzin Tyszko, Pielesiek, Lisieckich 2/+Zbigniewa Klimczaka od córki z rodziną

Niedziela

godz. 7.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. w rocznicę ślubu Elżbiety i Czesława

godz. 9.00 +Henryka Kostka

godz. 10.30 1/+Zenonę Kurzawa (8 r.śm.), Stanisława, Józefę, Stanisława Kurzawów, Zenonę, Ryszarda, Franciszkę, Antoniego Krauze 2/+Piotra Kopańskiego od dzieci z rodzinami (gr.14)

godz. 12.00 1/Ku czci Tuszyńskiej Matki Boskiej Różańcowej za Żywą Różę i czcicieli Różańca Świętego 2/O Boże błog. dla p. Leokadii Fałek w 91 urodziny

godz. 18.00 Za zmarłych we wrześniu p. Władysława Pilarskiego, Bogusława Pałysa, Jerzego Malca, Wiesława Lesiaka, Pawła Tokarczyka, Mirosława Adamusa, Czesława Rygielskiego, Danutę Chachuła