XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 WRZEŚNIA 2022 r.

1. Dziś mszą świętą o godz. 14.00 w Szczukwinie rozpoczną się uroczystości 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej.
  • W środę o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia przed pomnik św. Jana Pawła II. Włączymy się  w ogólnopolską modlitwę w dzień  wspomnienia bł. ks. Michała Sopoćki – kierownika duchowego św. s. Faustyny.
  • W pierwszą sobotę miesiąca msza wynagradzająca Najśw. Sercu Maryi o godz. 7.00. Po mszy pierwsze w tym roku nabożeństwo różańcowe, następnie medytacja fatimska.
  • W soboty miesiąca października, ze względu na śluby, nabożeństwa różańcowe będą odprawiane po mszy o godz. 7.00.
  • W najbliższą niedzielę 2 października po mszy o godz. 9.00 spotkanie Żywej Róży. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Boskiej Łaskiej odbędzie się w sobotę 8 października. Zapisy chętnych na spotkaniu.
  • Za tydzień na mszę o godz. 12.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają błogosławieństwo na początek nauki w szkole, zostaną również poświęcone tornistry i plecaki z przyborami szkolnymi.
  • Młodzież klas ósmych, rozpoczynającą przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy w najbliższą niedzielę na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i na mszę świętą o godz. 18.00. Podczas mszy młodzież złoży  deklaracje do przyjęcia  sakramentu bierzmowania. To zaproszenie kierujemy także do tych młodych, którzy w ostatnich latach nie przystąpili lub nie zostali dopuszczeni do tego sakramentu.
  • Jeszcze dziś możemy nabyć przed kościołem  książkę jubileuszową Kościół na wydmie piaszczystej.Książka została wydana z okazji 140 rocznicy konsekracji naszego kościoła, którą obchodziliśmy uroczyście przed tygodniem.
  • Na stronie internetowej archidiecezja.lodz.pl znajduje się obszerna relacja z naszych uroczystości jubileuszowych wraz z fotografiami wykonanymi przez p. Maję Stasinowską. Wkrótce relacja będzie także na stronie naszej parafii.

INTENCJE MSZALNE  26 września – 2 października 2022

godz. 7.00 +Urszulę Berezińską od rodziny Madejaków i Kurzawów

godz. 17.00 1/+Tadeusza Strzępka, zm. z rodzin Strzępków i Czerników 2/+Zofię Łoś od córki Marii z rodziną

godz. 18.00 1/+Damiana Łęgockiego 2/+Stefana Wąsa (1 r.śm.)

godz. 7.00 +Łukasza Golusa

godz. 17.00 1/+Kazimierza-Jerzego Gawlińskiego od córki Anny z rodziną 2/+Alicję Berent od rodziny Galia (?)

godz. 18.00 1/Za Ojczyznę 2/+Wiesławę, Wiesława Bykowskich, Zofię Święcicką, zm. z rodzin Bykowskich i Paczesiów

Środa

godz. 7.00 +Janinę, Stanisława Białowąsów (20 r.śm.), Mieczysława, Antoninę, Franciszka Białowąsów

godz.17.00 1/+Jana, Wacława, Mariannę, Leokadię, Włodzimierza Skrzyńskich 2/+Grażynę Bednarską od przyjaciół Małgorzaty i Adama Jardziochów

godz. 18.00 1/+Wacława, Krystynę Klimczaków 2/+Wiktorię Zasada od chrześnicy Joli z rodziną

godz. 7.00 +Łukasza Michasia (2 r.śm.)

godz. 17.00 1/+Władysława Wawrowskiego 2/+Dorotę, Edwarda Cieśla, Pelagię, Tadeusza Cieśla, Mariannę, Franciszka Kałuży, Marię, Jerzego Walkowiaków od dzieci, wnuków i siostry

godz. 18.00 1/+Mariannę, Ryszarda, Feliksa Klukowskich 2/+Łukasza Michasia (2 r.śm.) od chrześnicy Wiktorii z rodzicami

Piątek

godz. 7.00 +Urszulę Berezińską od członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości powiatu łódzkiego wschodniego.

godz. 17.00 1/+Zdzisława Wrębniaka (26 r.śm.), Janinę, Eugeniusza Wrębniaków, Annę, Józefa Ceranków 2/+Krystynę Walecką od bratanicy Iwony z mężem i dziećmi

godz. 18.00 1/+Łukasza Michasia 2/O Boże błog. dla Dariusza Karpińskiego w 50 urodziny

Sobota

godz. 7.00 1/Msza wynagradzająca Najśw. Sercu Maryi 2/+Pawła Ozimka od rodzin Daszyńskich i Kaletów