VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022 r.

1. Nabożeństwa majowe codziennie w kościele o godz. 17.30. Majówki w tym tygodniu: we wtorek przy kapliczce na ul. Dylewskiej w Górkach Małych, w środę przy krzyżu w Żerominie (msza święta w świetlicy), w Kruszowie ul. Wolborska przy wjeździe na bazary. Zapraszamy na godz. 19.00.
  • W czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy w nich w naszych modlitwach. O godz. 18.00 Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII udzieli ks. bp Marek Marczak. Nabożeństwo majowe tego dnia wyjątkowo po mszy o godz. 7.00.
  • Próba generalna kandydatów do Bierzmowania w poniedziałek po mszy o godz. 18.00.
  • Ze względu na Bierzmowanie msza święta za Reginę, Jana Cieślów oraz za Jana Golusa będzie odprawiona tego dnia o godz. 17.00, zaś msza za zmarłych z rodzin Pierzchałków i Czechów w piątek o godz. 18.00.
  • W piątek msza za Ojczyznę o godz. 18.00.
  • W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 10.30 zostanie odprawiona msza święta w 40 rocznicę śmierci ks. Leona Dębickiego proboszcza naszej parafii w latach 1947-1971.
  • Kazania na mszach w najbliższą niedzielę pomogą nam przygotować się do obchodów 80 rocznicy męczeńskiej  śmierci ks. kan. Romualda Brzezińskiego w obozie hitlerowskim w Dachau dnia 2 czerwca 1942 r., a także księży Tadeusza Maciejaka, Bolesława Paczesia i Józefa Pełczyńskiego.
  • W niedzielę 5 czerwca w uroczystość Zesłania Ducha Świętego ks. bp Ireneusz Pękalski odprawi o godz. 12.00 mszę świętą o wieczne zbawienie dla tuszyńskich kapłanów męczenników niemieckiego obozu w Dachau. Już dziś zapraszamy naszych parafian do udziału w tej uroczystej liturgii.
  • W poniedziałek 30 maja po mszy o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne w intencji małżeństw naszej parafii. Spotkanie poprowadzą animatorzy Ruchu Domowego Kościoła.

INTENCJE MSZALNE  23 – 29 MAJA 2022

godz. 7.00 +Marka Bika od synów

godz. 17.00 1/+Antoniego, Zofię, Jana Kacprzaków, Antoniego, Mariannę, Krzysztofa Lorensów 2/+Jolantę Michalak (3 r.śm.)

godz. 18.00 1/+Stanisławę, Józefa Paturajów, Tadeusza Witkowskiego, Stanisława Jagielskiego 2/+Tadeusza Marczaka od żony

godz. 7.00 +Bogumiłę Skobel od Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tuszynie

godz. 17.00 1/+Kazimierza Rusołowskiego 2/+Dariusza Michasia od Zofii Cieśla z rodziną

godz. 18.00 1/+Feliksę Zimoń 2/+Stanisława Witkowskiego od Zygressa Ibandy z dziećmi i wnukami

godz. 7.00 1/+Marka Bika od szwagierki Maryli 2/+Bartosza Cieślaka (1 r.śm.)

godz. 17.00 1/Dziękczynno-błag. w 9 r. ślubu Bogumiły i Jarosława Kosiadów z prośbą o Boże błog. dla rodziny 2/ +Tadeusza Berenta

godz. 18.00 1/+Annę Gniłoszewską od córek z rodzinami  2/+Dariusza Michasia od chrzestnego Zbigniewa z rodziną

Czwartek

godz. 7.00 +Mariannę, Edwarda Tomczyków, Jadwigę, Mariannę, Zygmunta, Józefa Kmieć, Stanisława, Józefę Cebula. Pawła Gierasa

godz. 17.00 1/+Reginę, Jana Cieślów 2/+Jana Golusa (2 r.śm.) od córki Edyty z rodziną

godz. 18.00 BIERZMOWANIE

godz. 7.00 +Łukasza Golusa

godz. 17.00 1/+Janinę, Wiesława Maślankiewiczów 2/+Stanisława Kowarę od siostry Barbary z Łodzi

godz. 18.00 1/Za Ojczyznę 2/+Jadwigę, Irenę, Aleksandra Pierzchałków, Irenę, Antoniego Czechów

godz. 7.00 +Jana Szmiela do córki Katarzyny

godz. 16.00 Msza ślubna

godz. 17.00 +Grzegorza Wypchło (3 r.śm.), Stefanię, Kazimierza Wypchło, Zofię Kosiada

godz.  18.00 1/+Zenobię, Henryka Stępniów, Joannę, Ignacego Fałków  2/+Zofię Wasilewską (1 r.śm.), jej męża Feliksa i dziadków Wasilewskich

Niedziela

godz. 7.00 +Anielę, Feliksa, Krystiana, Kazimierza, Zofię Kotlickich Izabelę Chudzik

godz. 9.00 +Teodora, Marię Pawlaków, Henryka Gumola

godz. 10.30 +ks. Leona Dębickiego w 40 r. śmierci od p. Janiny Kacprzak

12.00 +Kazimierza Małeckiego

godz. 18.00 +Bronisławę, Kazimierza, Henryka Kostka, Stanisłąwę, Tomasza Maślanków

V Niedziela Wielkanocna 15 maja 2022 r.

1. Nabożeństwa majowe codziennie w kościele o godz. 17.30. W tym tygodniu majówki: w poniedziałek  Szczukwin Piaskowy, Żeromin, ul. Kolonijna, we wtorek Szczukwin krzyżówka, w środę Szczukwin Gliniany ( koniec wsi), w czwartek Głuchów i Kruszów przy straży, w piątek Gościniec i Modlica, w sobotę Tuszynek Majoracki ul. Królewska, Czyżemin. Zapraszamy na godz. 19.00.
  • W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli. Apel Miłosierdzia po mszy o godz. 18.00.
  • We wtorek spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Msza o godz. 18.00. Tego dnia w Miejskim Centrum Kultury o godz. 18.00 zostanie otwarta wystawa fotografii pt. Wojna ma twarz kobiety poświęcona kobietom na Ukrainie.
  • W środę spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania po mszy o godz. 18.00.
  • Za nami pierwszy tydzień prac przy odnowieniu ołtarza Matki Boskiej Tuszyńskiej. W poniedziałek i wtorek przy pomocy urządzenia laserowego została oczyszczona powierzchnia ołtarza. W ostatnich dniach trwało czyszczenie preparatami chemicznymi poszczególnych elementów. Po wyjęciu obrazu na ścianie ukazał się napis w języku łacińskim: w Roku 1878 kościół ten na zewnątrz i wewnątrz, wraz z ołtarzem został wzniesiony z ofiar rodziny Wojciechowskich dziedziców Żeromina, dzięki zaangażowaniu  ks. Antoniego Jabłońskiego wikariusza parafii Tuszyn. Przy budowie pracowali Edward Romanowicz, Konstanty Krzemiński, Stanisław Terpiński, Józef Krzwult, Józef Jendrzejczyk. Zatem ołtarz pochodzi z 1878 roku. Po gruntownym odnowieniu będzie pięknie służył przez długie lata.