ZACHĘTA DO UDZIAŁU W II TURZE WYBORÓW

W najbliższą niedzielę, jak dobrze wiemy, odbędzie się druga tura wyborów. Udział w wolnych wyborach jest jednym z podstawowych naszych praw. Tak stanowi prawo państwowe, tak również naucza Kościół. Cieszyć się zatem należy, że mieszkańcy naszej gminy licznie wzięli udział w głosowaniu tydzień temu. Dobrze byłoby,  abyśmy jeszcze liczniej pojawili się w najbliższą niedzielę. Gratulować należy wszystkim kandydatom, biorącym udział w wyborach. I tym, którym udało się zdobyć mandat, ale także tym, którzy nie zdobyli mandatu, a mieli odwagę startować w wyborach.

Troska o dobro wspólne, czyli dobro każdego mieszkańca gminy i dobro nas wszystkich, wymaga, aby za tydzień oddać głos w sposób odpowiedzialny. Pamiętajmy, że obiecywać złote góry zawsze można, bo to nic nie kosztuje. Nie ma cudotwórców, którzy sprawią, że z dnia na dzień gmina Tuszyn odmieni się. Liczy się natomiast codzienna praca, konkrety, mądrość, doświadczenie, osiągnięcia. O tym zapewne dobrze wiedzą tuszyńscy parafialnie i mieszkańcy całej naszej gminy. Nic nam nie spadnie z nieba,  to co dobre musimy wypracować. Tak jest  w rodzinie,  w gospodarstwie, w firmie, a także  w gminie.

Pamiętajmy w tych dniach o naszej tuszyńskiej małej ojczyźnie. Tu Pan Bóg nas postawił, tu wypełniamy nasze życiowe powołanie. Zachęcajmy się wzajemnie do udziału  wyborach, a w najbliższą niedzielę mądrze i  odpowiedzialnie oddajmy swój głos.

Pielgrzymka śladami ks. Bolesława Paczesia kapłana i męczennika

Sobota, 4 maja 2024

godz. 6.30 zbiórka i wyjazd z Jutroszewa

godz. 6.45 wyjazd z Tuszyna

Włocławek – nawiedzenie katedry, msza święta z I soboty miesiąca i różaniec; nawiedzenie kościoła seminaryjnego św. Witalisa. We Włocławku ks. Pacześ studiował w Seminarium Duchownym i przyjął święcenia kapłańskie.

Modlitwa w miejscu męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjazd do Lichenia

Pod drodze nawiedzenie kościoła w Lubrańcu, wybudowanego przez ks. Stanisława Muznerowskiego w latach 1905-1906, proboszcza w Tuszynie w latach 1910-1925, spoczywającego na naszym cmentarzu

Licheń – zwiedzanie sanktuarium, obiad godz. 13.00, chwila czasu wolnego. Nawiedzenie kościoła św. Doroty w którym posługiwał ks. Józef Pełczyński w latach 1910-1916, później proboszcz w Tuszynie w latach 1925-1930.

Babiak – nawiedzenie kościoła pw. Przemienienia Pańskiego, którego proboszczem był od 1938 r. ks. Bolesław Pacześ do uwięzienia 26 sierpnia 1940 r.

Powrót do Tuszyna i Jutroszewa ok. 19.00.

Koszt pielgrzymki z obiadem – 120 zł.

III Niedziela Wielkanocna, 14 kwietnia 2024 r.

1. We wtorek o godz. 18.00 msza święta w intencji tuszyńskich przedsiębiorców i pracodawców. Serdecznie zapraszamy. Po mszy spotkanie Duszpasterstwa TALENT.

1. W czwartek 18 kwietnia po mszy wieczornej o godz. 18.00 próba dzieci przed Pierwsza Komunią świętą.

1. Kolejne Jerycho różańcowe rozpocznie się w naszej parafii 25 kwietnia. Zapisy przyjmuje p. Czesław Madejak. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie.

INTENCJE MSZALNE 15 – 21 kwietnia  2024

godz. 7.00 +Tadeusza, Mariannę Piasta

godz. 17.00 1/+Krzysztofa Leśniewskiego od córki Izy 2/+Władysławę Kotlicką od chrześnicy Małgorzaty

godz. 18.00 1/+Genowefę Kmin (gr.15) 2/+Kazimierza Kępka od chrześnicy Zofii z rodziną

Wtorek

godz. 7.00 +Janusza, Stefana Kacprzaków, Leokadię, Stanisława, Kazimierza Pawłowskich

godz. 17.00 +Genowefę Kmin (gr.16)

godz. 18.00 1/O Boże błogosławieństwo dla tuszyńskich pracodawców i przedsiębiorców 2/+Mariannę, Feliksa, Zenona Paczesiów

godz. 7.00 +Genowefę Kmin (gr.17)

godz. 17.00 1/+Janinę, Jana Golusów 2/+Jadwigę (1 r.śm.), Aleksandra Szymańskich, zm. z rodziny Szymańskich

godz. 18.00 +Janusza Deka

godz. 7.00 +Genowefę Kmin (gr.18)

godz. 17.00 1/O Boże błogosławieństwo dla Adeli i Dariusza w rocznicę ślubu  2/O Boże błogosławieństwo dla Bogusławy z okazji imienin

godz. 18.00 +Jerzego Skupień, Mieczysławę, Jana Skupień, Jarosława Sokół

Piątek

godz. 7.00 +Jadwigę Białowąs (1 r. śm.), Mieczysława, Janinę, Stanisława Białowąsów, Eugenię Polit (18 r. śm.)

godz. 17.00 1/+Genowefę Kmin (gr.19) 2/+Stefana Bartosika od wnuków i prawnuków

godz. 18.00 +Jadwigę Zarzycką od rodziny Pików

godz. 7.00 +Genowefę Kmin (gr.20)

godz. 17.00 +Feliksę, Franciszka Tyszko, Helenę, Wacława Pielesiek, zm. z rodzin Tyszko, Pielesiek, Lisieckich